Сьогодні у Прохоровському сквері в Одесі, який має важливе історичне і культурне значення, оскільки на його території знаходяться меморіальний комплекс пам’яті жертв Голокосту, монумент пам’яті «Дорога смерті», а також Алея Праведників Світу, відбулась церемонія вшанування пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. У заході взяв участь І-й заступник Начальника Одеської обласної військової адміністрації Борис Волошенков.

«Це місце де ми сьогодні знаходимось, зберігає сумну історію, бо саме звідси у вересні 1941 року викрадали євреїв «дорогою смерті». Тисячі громадян України, серед яких і одесити, Ізраїль відзначив званням «Праведника народів світу» за порятунок євреїв від Голокосту. Україна посідає четверте місце у світі за кількістю таких звань. Сьогодні ми вшановуємо подвиг кожного з цих людей: й тих, хто відмічений званнями, й тих, чиїх імен історія, на жаль, не зберегла», — зазначив І-й заступник Начальник Одеської ОВА Борис Волошенков.

Праведниками народів світу прийнято вважати осіб, які за своєю національністю не були євреями, але з ризиком для свого життя рятували євреїв в роки Другої світової війни.

Нагадаємо, що станом на 1 січня 2020 року 2 659 громадян України удостоєні Державою Ізраїль звання Праведника народів світу за порятунок євреїв від Голокосту, тобто нацистської політики знищення. Водночас тисячі рятівників досі залишаються невизнаними й невідомими.